premijer liga bih

Zrinjski golčinom Bekića slavio u ‘Mostarskom derbiju‘ te preuzeo vrh ljestvice

Piše desk  /  12.10.2022., 19:03h

U zaostalom 6. kolu Premijer lige BiH snage su u Mostarskom derbiju na Stadionu pod Bijelim Brijegom odmjerili Zrinjski i Velež.

Završilo je 1:0 za Plemiće koji su slavili sjajnim pogotkom iskusnog Bekića u 10. minuti susreta.

Zrinjski je bolje otvorio meč, pravio veliki pritisak, a u devetoj minuti pokušaj Ilinkovića blokirao je Kvakić. Minutu kasnije zatresla se mreža Rođenih. Nakon kornera lijepa i uigrana akcija Zrinjskog, lopta dolazi do iskusnog Bekića koji eurogolom trese mrežu Bogdanovića.

Nakon vodstva, Zrinjski je ublažio pritisak, a tek vrijedi izdvojiti priliku Zajmovića u 35. minuti kada je njegov šut blokirao Jakovljević.

I u drugom poluvremenu bez puno uzbuđenja na startu. Do 80. minute nismo vidjeli gotovo ništa, Zrinjski je držao vodstvo, a Rođeni teško dolazili u priliku da zaprijete.

U 82. minuti Malekinušić je pucao glavom, ali nije bilo pogotka. Pet minuta prije kraja zaprijetio je Bilbija, ali ide to pored gola.

Ostalo je 1:0 i Plemići će večeras da slave, potpuno zasluženo.

Zrinjski je ovom pobjedom došao na lidersku i ima 27 bodova uz utakmice manje. Velež je na sedmom mjestu.

U narednom kolu Zrinjski gostuje kod FK Leotar Trebinje, a Velež u Gabeli u nedjelju dočekuje FK Sloboda.