treća nl jug

Velšani nakon Poljuda navijali na utakmici hrvatskih četvrtoligaša

Piše desk  /  27.03.2023., 12:56h

Utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo između Hrvatske i Walesa (1:1) u subotu je na rasprodanom Poljudu pratilo oko 1300 gostujućih navijača. Idući dan je nekoliko desetaka Velšana stiglo i na utakmicu Treće NL Jug između RNK Splita i NK Juga (0:1) na Parku mladeži.

Junak je slavio pogotkom Dominika Plavše. Velšani nisu samo gledali utakmicu, već su i navijali za klubove iz četvrtog ranga hrvatskog nogometa. Vodeći klub Treće NL Jug je Zagora s 50 bodova. Drugi je Zadar sa sedam manje, dok treći Junak ima 39. Split, nekadašnji hrvatski prvoligaš, nalazi se na 14. mjestu u konkurenciji 16 kluba.

Podsjetimo, Hrvatska je povela protiv Walesa u 27. minuti pogotkom Andreja Kramarića. Iako je momčad izbornika Zlatka Dalića dominirala utakmicom, Velšani su u 93. minuti stigli do boda. Gol za neriješeni rezultat postigao je Nathan Broadhead.

24. travanj 2024 10:21