premijer liga bih

Veliki bod za Posušje u Prijedoru, Tuzla City gradskog rivala gurnuo u veliku opasnost

Piše desk  /  11.05.2022., 19:05h
Nogometaši Posušja osvojili su veoma važan bod u Prijedoru protiv Radnika.

Rudar Prijedor i Posušje odigrali su bez golova (0:0) u susretu 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bio je to duel izravnik rivala za opstanak, a rezultat bez pobjednika gurnuo je Rudar u težu situaciji pred posljednja tri kola jer zaostaju tri boda za Slobodom koja je prvi tim u sigurnoj zoni.

Tuzla City je u gradskom derbiju s 4:1 svladao Slobodu.

Već u trećoj minuti Sulejman Krpić je postigao gol za vodstvo Tuzla Cityja. Krpić je pogodio uz pomoć loše reakcije Emira Jusića koji je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Do odlaska na odmor nije se mijenjao rezultat, a na startu nastavka domaćin udvostručuje prednost sjajnim golom Adnana Džafića.

Krpić je u 49. minuti postigao i treći gol danas, a drugi protiv svog bivšeg tima i tako riješio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta vidjeli smo još po jedan gol na obje strane, a pogađali su Džafić za domaće i Mirsad Ramić za goste.

19. travanj 2024 14:21