kup bih

Velež uvjerljiv u Uskoplju, Široki također u četvrtfinalu, a Posušje nakon velike drame i penala ispalo

Piše t.r.  /  27.10.2021., 16:38h
Nogometaši Širokog Brijega izborili su plasman u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su Bijeljini svladali Radnik s 0:1.

Gol vrijedan prolaska dalje zabio je Lukić u 24. minuti susreta.

Mnogo efikasnija utakmica bila je u Uskoplju gdje je Velež s uvjerljivih 0:6 svladao domaću Slogu.

Da su veliki favoriti, Mostarci su pokazali u prvom poluvremenu koje su, golovima Brandaa, Hasanovića, Radovića i Anđušića, dobili s 4:0 i već riješili utakmicu.

U nastavku su još zabili Pršeš i Zajmović za konačnih 0:6.

U Trebinju je Borac kao gost savladao Leotar s 1:2 i izborio plasman među osam najboljih ekipa u Kupu Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Banja Luke su imali vodstvo od 0:2 nakon prvog poluvremena. Mrežu domaćina pogađali su Meleg u 19. i Lukić iz penala u 35. minuti utakmice.

Nadu Leotaru vratio je Milić golom u 80. minuti, ali ostalo je do kraja 1:2.

Nogometaši Posušja poraženi su od Zvijezde iz Gradačca nakon penala (1:1 u regularnom dijelu).

Posušje je na sličan način kao i Zrinjski ispalo iz Kupa jer su vodili golom Brekala, ali u sudačkoj nadoknadi Augustinović donosi izjednačenje Zvijezdi i donosi joj penale.

Nakon prvih pet serija nije viđen ni jedan promašaj, ali u šestoj Posušje prvo popušta, a igrač Zvijezde zabija za prolazak (6:5).

23. travanj 2024 05:39