portugal

Uz malu minutažu Petar Musa treći strijelac Benfice

Piše hina  /  14.05.2023., 16:12h

Nogometaši Benfice na sigurnom su putu prema naslovu prvaka portugalske Primeira lige, a u taj uspjeh hrvatski reprezentativni napadač Petar Musa je ugradio sedam pogodaka.

Ta brojka sama po sebi nije velika za napadača, ali definitivno jest u slučaju Muse koji gotovo isključivo ove sezone ulazi u igru s klupe za pričuve, a nerijetko u samom finišu susreta.

Na sjajan je način mali broj minuta Musa iskoristio i u zadnjem susretu. U 32. kolu Primeira lige Benfica je u gostima pobijedila Portimonense s 5-1. Musa je u igru ušao u 86. minuti te je do kraja dvoboja postigao dva pogotka, u 87. i 89. minuti.

Bolji klupski strijelci od 25-godišnjeg Muse su Goncalo Ramos s 18 i Joao Mario sa 17 pogodaka.

Benfica je vodeća na ljestvici, dva kola prije kraja te ima sedam bodova više od Porta (83-76). Porto ima utakmicu manje te dva kola prije kraja može doći na četiri boda zaostatka, ali klubu iz Porta još igra samo teorija u lovu na Benficu i naslov prvaka.

25. travanj 2024 09:15