nba

Utah svladala Denver, učinak karijere Luke Šamanića, Zubac ostvario double-double u pobjedi Clippersa

Piše hina  /  09.04.2023., 08:56h

Košarkaši Utah Jazza za kraj sezone pobijedili su Denver Nuggetse 118:114. Hrvatski košarkaš Luka Šamanić bio je vrlo važan u slavlju nad najboljom momčadi Zapadne konferencije jer je s 23 poena ostvario učinak karijere. U igri je proveo 30:33 minute, imao je šut 9/14 iz igre, 3/6 za tricu, sakupio je osam skokova te imao jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Šamanić je došao u momčad iz Salt Lake Cityja na desetodnevni ugovor, a svojim se igrama izborio za produljenje ugovora koje se odnosi i na sljedeću sezonu. Najbolji strijelac utakmice bio je rookie Jazza Ochai Agbaji s 28 poena, a odličnu partiju je pružio i Kris Dunn s 19 poena i 14 asistencija.

Denver je zadnju četvrtinu odigrao bez svojih najboljih igrača. U takvoj raspodjeli minuta Kentavious Caldwell-Pope je bio najbolji strijelac Nuggetsa s 21 poenom, a Jamal Murray je ubacio 20. Nikola Jokić je ostao na šest poena, ali je imao po deset skokova i asistencija.

Posljednjeg dana osnovnog dijela sezone Denver (52-29) će ugostiti Sacramento Kingse (48-33) u rezultatski nevažnoj utakmici za obje momčadi, dok će Utah Jazz (37-44) gostovati u Los Angelesu kod Lakersa (42-39). Gostima je to utakmica bez značaja, dok će domaća momčad igrati za moguće izbjegavanje play-in turnira i izravan plasman u doigravanje.

Zubac ostvario double-double

Važnu pobjedu za redoslijed od petog do devetog mjesta ostvarili su LA Clippersi (43-38), koji su u Crypto.com Areni bili bolji od Portlanda (33-48) sa 136:125 uz novi double-double učinak Ivice Zupca od 14 koševa i deset skokova.

Clipperse je do 43. pobjede u sezoni predvodio Kawhi Leonard s 27 poena i osam skokova. Norman Powell je dodao 23 poena, a Russell Westbrook 20. Kevin Knox II. bio je najbolji kod gostiju s 30 poena i 11 skokova.

Clippersi su uoči gostovanja u Phoenixu na petom mjestu na kojem će i ostati uspiju li pobijediti Sunse. Mogu ga zadržati i uz poraz od Sunsa ako Golden State izgubi u Portlandu od već otpisanih Trail Blazersa, a New Orleans ne bude uspješan na gostovanju kod Minnesote (41-40) koja je slavila 151:131 protiv San Antonija (21-60) u utakmici koja je odigrana na neutralnom terenu u Austinu.

Timberwolvesi su stigli do 41. pobjede uz 33 poena Anthonyja Edwardsa, dok je Karl-Anthony Towns ubacio 22 poena te imao osam skokova i osam asistencija. Strijelce Spursa predvodili su Julian Champagnie s 24 poena i Keita Bates-Diop s 22, dok je Tre Jones došao do triple-doublea od 21 poena, 12 asistencija i deset skokova.

19. travanj 2024 11:21