kvalifikacije za sp

Ukrajina pobijedila Finsku: Evo što to znači za BiH

Piše desk  /  09.10.2021., 20:20h
Nogometaši Ukrajine slavili su rezultatom 2:1 na gostovanju Finskoj u skupini D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Nakon pobjede Ukrajine nad Finskom, situacija u grupi D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo je neuporedivo jasnija. Zmajevi Ivayla Peteva trebaju dvije pobjede do kraja kvalifikacija, jednu nad Finskom i jednu u dva meča protiv Ukrajine, i zauzet će drugo mjesto na ljestvici. Naravno, na prvom mjestu računamo Francusku koja je neprikosnovena u grupi D.

Zmajevi pred sobom imaju još dva susreta protiv Ukrajine, te jedan protiv Finske, i za plasman u play-off bit će im dovoljna po jedna pobjeda nad oba rivala, bez obzira na rezultate ostalih mečeva u grupi, prenosi Klix.

U današnjoj utakmici prvo poluvrijeme bilo je fantastično. Ukrajinci su maestralnim pogotkom Andriya Yarmolenka u četvrtoj minuti.

Vrlo brzo stigao je odgovor, a Teemu Pukki je u 29. minuti postigao gol uz mnogo sreće nakon gužve u kaznenom prostoru.

Samo pet minuta kasnije Roman Yaremchuk postiže pogodak za 1:2. Malo ko je očekivao da će to biti konačan rezultat susreta, ali do kraja utakmice nije bilo pogodaka.

22. travanj 2024 16:27