nba

U reprizi finala pobjeda Golden Statea, Jokićev 80. triple-double u karijeri, Zubac nije blistao

Piše hina  /  11.12.2022., 08:55h

U reprizi prošlosezonskog velikog NBA finala košarkaši Golden Statea su, u noći sa subote na nedjelju, na domaćem terenu svladali Boston 123-107.

Domaća momčad je dominirala kroz cijelu utakmicu te je zasluženo pobijedila i time nanijela Bostonu, najboljem sastavu ove sezone, tek sedmi poraz. Razigrani su kod Golden Statea bili Stephen Curry i Klay Thompson. Prvi je ubacio 32 poena uz šest skokova i sedam asistencija, dok je potonji dodao 34. Zajedno su za tri poena gađali blizu 50 posto (10-22), s tim da je bolji bio Curry koji je za tricu imao 6-11, kao i ukupni šut 12-21. Jordan Poole je, pak, dodao 20 poena.

Kod Bostona je jedini raspoložen za boj protiv prvaka bio Jaylen Brown koji je ubacio 31 poen uz 13-23 šut iz igre. Tome je dodao i devet skokova, a svi su ostali bili ispod 20 poena pa tako i Jayson Tatum (18 koševa) uz puno potrošenih lopti (6-21).

Bez Luke Dončića Dallas se vrlo loše proveo kod Chicaga gdje je primio čak 144 poena. Slavio je Chicago 144-115, a domaći sastav u prvom poluvremenu je u svakoj četvrtini ubacio 40 ili više poena (40 i 42). Prvo ime Chicaga bio je DeMar DeRozan s 28 koševa, devet skokova i pet asistencija. Još je čak šest domaćih igrača ubacilo dvoznamenkasti broj koševa.

Nikola Jokić je s „triple-double“ učinkom vodio svoj Denver do domaće pobjede protiv Utah Jazza 115-110. Jokić je kraj utakmice dočekao s 31 poenom, 12 skokova i 14 asistencija za svoj 80. "triple-double" doseg u NBA karijeri, a kroz cijeli dvoboj je imao odličnu pratnju u Jamalu Murrayju koji je isporučio 30 poena uz odličan šut 13-19.

Los Angeles Clippers su u gostima bili bolji od Washingtona 114-107. Predvodio ih je Paul George koji je ubacio 36 poena, a upisao je i sedam skokova te šest asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac nije imao izvedbu za dugo pamćenje jer je u 20 minuta na parketu dao četiri poena. Imao je i pet skokova te dvije izgubljene lopte, a iz igre je gađao 2-5.

Washington nije profitirao u ovom susretu iako su odlično odigrali Kyle Kuzma i Kristaps Porzingis. Prvi je ubacio 35 poena uz 12 skokova, a imao je Kuzma i sjajnih 7-11 za tri poena. Potonji je dao 30 koševa uz 15 skokova i pet asistencija.

Premda su igrali bez svojih glavnih zvijezda (Durant, Irving, Simmons), kao i još nekih važnih igrača (Curry, Harris, Claxton) košarkaši Brooklyna su pobijedili Indianu u gostima 136-133. Cam Thomas je za goste dao 33 poena, a Patty Mills 24 uz po šest skokova i dodavanja.

14. travanj 2024 00:48