Igor Štimac
Štimac se obratio onima koji su 'jedva dočekali priliku kako bi počeli s prozivanjem svakoga i svačega': "Zrinjski Do Smrti"
Zrinjski kojeg s klupe vodi Igor Štimac je u nedjelju u 18. kolu Premijer lige u gradskom derbiju odigrao 1:1 protiv Veleža. Plemićima tako vodeći Borac iz Banje Luke sada bježi tri boda na vrhu ljestvice.
Štimac se dan nakon derbija odlučio oglasiti na Facebooku podužim statusom. "Vidim jako malo je trebalo da se uznemire duhovi dušebrižnika koji su jedva dočekali priliku kako bi počeli s prozivanjem svakoga i svačega. Uzet ću zato malu pauzu od gledanja Rakowa i obratiti se svima vama koji dobronamjerno i zlonamjerno pratite naš Hrvatski športski klub Zrinjski. I neću spominjati umor, ozljede i viroze..."
Dodao je potom: "Analiza ostvarenog od naše prve utakmice protiv islandskog Briedablika 7.8. pa sve do utakmice sa Veležom 7.12., dakle za razdoblje od četiri mjeseca ili ukupno 120 dana rada s mojim Plemićima izgleda ovako: Odigrali smo sve skupa 26 utakmica u 120 dana, dakle u prosjeku jednu utakmicu svakih 4.5 dana, u kojem vremenu smo imali samo jednu priliku osvježiti momčad tijekom reprezentativne stanke, dok smo u ostala dva termina reprezentativnih okupljanja odigravali zaostale utakmice. Padali su redom Sarajevo, Borac, Željo, Velež, nakon 10 punih godina i Široki na Pecari, Lincoln, Hacken... i svi su padali uz nepoštednu borbu, htijenje, zanos i kvalitetnu igru naših igrača."
Još je istaknuo: "Kao i u svakom sportu bilo je i nekoliko slabijih dana, što je sasvim uobičajeno s obzirom na ritam koji nas prati, jer ipak valja priznati kako mnogi od naših igrača nikada nisu osjetili kakav i koliki je to napor. Uza sve to od svih klubova u ligi dajemo najveću minutažu našim mladim igračima čvrsto uvjereni kako vrijeme radi za njih i kako će s vremenom samo rasti zajedno sa klubom. U 26 odigranih utakmica ostvarili smo: 15 Pobjeda (Briedablik, Lincoln, Hacken, jedna u BiH kup, 11 u prvenstvu), šest neriješenih (Utrecht i Briedablik u razigravanju za euro ligu i četiri u prvenstvu), pet Poraza (Utrecht u razigravanju, Mianz i Dinamo Kijev u Konferencijskoj ligi, te dva u domaćem natjecanju)."
'Zrinjski do smrti'
Nije se tu zaustavio: "Plasmanom u Konferencijsku ligu zaradili smo našem klubu preko šest milijuna eura svojim nastupima, a s trenutnih šest osvojenih bodova u pobjedama protiv Lincolna i Hackena imamo vrlo realne šanse za ostvarenje povijesnog uspjeha i plasmana u eliminacijsku fazu natjecanja u Konferencijskoj ligi. U prvenstvu smo čvrsto na drugoj poziciji sa samo tri boda zaostatka za Borcem koji nema opterećenje igranja u europskom natjecanju, a koji je ispao i u domaćem kupu od našeg Kruševa. Imamo i 11 bodova prednosti i utakmicu manje u odnosu na trećeplasirano Sarajevo. Momčad smo sa najmanje primljenih golova u prvenstvu, samo 10 u 17 utakmica i druga najefikasnija momčad lige."
Za kraj je zaključio: "Osvojili smo ukupno 73 posto mogućih bodova u ligi, dok klubovi iz Hrvatske koji sudjeluju u grupnoj fazi Europskih natjecanja poput Dinama i Rijeke drže prvo mjesto sa 67 posto osvojenih bodova (Dinamo), a Rijeka je tek šesta sa 43 posto osvojenih bodova. Napoli i Arsenal su prvi u Italiji i Engleskoj sa 73 posto osvojenih bodova, Lens u Francuskoj sa 75 posto. I nitko, ama baš nitko 'našem' Zrinjskom nije pomogao u ovim ostvarenjima osim nas samih (igrača, djelatnika kluba i uprave) svojim vrijednim radom i vjerom u ono što radimo, te naših vjernih navijača, naših Ultrasa i onih drugih koji uvijek dolaze na stadion bez obzira kakvo je vrijeme i koji je protivnik. A ima ih puno koji nam zapinju nogu, gdje god i kako god stignu... Zrinjski Do Smrti."
Dnevnik.ba