bundesliga

Sosin specijalitet: Probio kraj dvojice pa vrhunski asistirao za veliki preokret Stuttgarta

Piše desk  /  05.03.2022., 21:44h
U posljednjem bundesligaškom dvoboju dana Stuttgart je na domaćem terenu s 3:2 slavio protiv Borussije Monchengladbach. Favorizirani izabranici Adija Hüttera poveli su 0:2, ali je Stuttgart došao do sjajnog preokreta i konačne pobjede, veoma bitne u borbi za ostanak.

Dvostruko vodstvo gostima donio je francuski napadački tandem Alassane Pleai Marcus Thuram, ali su Walter Endo u 38. te Chris Führich u 51. minuti donijeli izjednačenje. Rezultat je bio poravnat sve do 83. minute kada na je na scenu stupio Borna Sosa.

Lijevi bočni hrvatske reprezentacije dočekao je jedan odbijanac nakon prekida, projurio pored nemoćnog Thurama i tik prije korner linije ubacio u sredinu za Sašu Kalajdžića koji je bio precizan za konačan preokret.

Asist Sose pogledajte na 0:50

25. travanj 2024 05:41