premijer liga bih

Slobodini navijači psovali Dodika i Lalatovića, sudac morao poslati upozorenje

Piše desk  /  13.08.2022., 18:19h

Nogometaši Slobode i Borca danas od 17:00 sati na stadionu FK Budućnost u Banovićima igraju utakmicu 5. kola m:tel Premijer lige BiH, a glavni sudac utakmice Luka Bilbija iz Prijedora imao je pune ruke posla tijekom prvog poluvremena ovog susreta.

Osim događaja na terenu, Bilbija je obraćao pažnju i na tribine pa je tako u jednom trenutku upozorio navijače Slobode nakon spornog skandiranja.

Naime, stadionom u Banovićima odjekivalo je "Lalate, Turčine, napuši se ku..ne" i "Je..mo vam tatu Dodika".

Lalat je nadimak trenera Borca Nenada Lalatovića, dok je Dodik član Predsjedništva Bosne i Hercegovine, prenosi Klix.

Biblija je tada po protokolu naredio spikera da upozori simpatizere tuzlanskog kluba da prestanu sa skandiranjem kako ne bi morao krenuti u rigoroznije mjere.

Inače, nakon prvog poluvremena Sloboda vodi rezultatom 1:0, a strijelac je bio Eldar Mehmedović u 42. minuti.

24. travanj 2024 10:23