nba

Sjajna partija Zupca za Clipperse i novi double-double u pobjedi nad Šarićevim Warriorsima

Piše desk  /  15.02.2024., 09:01h

Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu nakon ozljede i double-doubleom pomogao LA Clippersima da velikim preokretom u četvrtoj četvrtini pobijede Golden State Warriorse, za koje je Dario Šarić igrao samo šest minuta. Clippersi su početkom odlučujućeg perioda imali 14 poena zaostatka, a na kraju su slavili 130:125.

Ključna je bila dionica od tri minute u kojoj su Clippersi napravili seriju 17:2 i preuzeli vodstvo pet i pol minuta prije kraja te ga u završnici zadržali s nekoliko trica i savršenom preciznošću s linije slobodnih bacanja, prenosi Index.

Zubac je za 28 minuta igre postigao 13 poena (šut 5/7, slobodna bacanja 3/4), 10 skokova, tri asistencije, dvije blokade, dvije ukradene i tri izgubljene lopte, a Clippersi su s njim na parketu stvorili 13 poena prednosti, po čemu je uz Jamesa Hardena bio najbolji u momčadi.

Harden je predvodio Clipperse s 26 poena, osam skokova i sedam asistencija, Paul George dodao je 24, a Norman Powell 22 poena, dok Kawhi Leonard nije igrao. Stephen Curry zabio je 41 za Warriorse uz devet trica, a Šarić je za šest minuta na parketu promašio dvije trice te upisao po jedan skok, asistenciju i blokadu.

Double-double broj 14

Zupcu je ovo bio 14. double-double sezone, a prvi otkako se vratio iz ozljede zbog koje je propustio tri tjedna akcije. Bila mu je to i prva utakmica sezone u kojoj je imao barem dvije ukradene lopte i dvije blokade.

Imao je hrvatski centar nekoliko zapaženih poteza i pokazao je vrhunsku centarsku tehniku kad se odrolao iz picka s Paulom Georgeom, ostao jedan na jedan s Kevonom Looneyjem, a onda se elegantno okrenuo oko njega i snažno zakucao.

Ali viralnu vrijednost uhvatila je scena u kojoj Zubac u borbi za skok nehotično laktom u lice udara Draymonda Greena, a kontroverzna zvijezda Warriorsa ostaje ležati gotovo pola minute dok se oko nje nastavlja igra.

Bizarno, Clippersi u sljedećem napadu nisu uspjeli zabiti u situaciji pet na četiri, a onda su Warriorsi iz kontre postigli koš, sve dok je Green ležao u reketu, a suci zanemarivali pravilo tri sekunde. Konačno, kad su Clippersi odigrali još jednu brzu akciju, koju je zakucavanjem završio Zubac, Steve Kerr pozvao je time-out i igra je prekinuta.

Knicksi bez Bojana izgubili treću zaredom, Šamanić dobio mrvice

Bojan Bogdanović zbog problema s listom koji ga muči cijelu sezonu nije bio na raspolaganju New York Knicksima, koji su izgubili i treću utakmicu od razmjene s Detroitom. Tako se samo pridružio dugačkoj listi ozlijeđenih u Knicksima, kojima je u porazu od Orlanda 118:100 igrao samo jedan standardni starter, Jalen Brunson.

Luka Šamanić dobio je dvije i pol minute "garbage timea" u visokom porazu Utah Jazza od LA Lakersa 138:122 te u to vrijeme pogodio jednu tricu i uhvatio jedan skok.

U večeri u kojoj je odigrano čak 13 utakmica najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su Boston Celticsi, koji su i bez Jaylena Browna ostavili Brooklyn Netse na okruglih -50. Vodeća momčad lige slavila je 136:86.

No, bilo je i puno uzbudljivijih dvoboja pa je vrući Cleveland pobijedio Chicago 108:105 tek kad je Coby White promašio tricu sa sirenom za produžetak, a na isti je način Indiana preživjela šut RJ-a Barretta i provukla se u Torontu s pobjedom 127:125.