premijer liga bih

Široki Brijeg lakše od očekivanog svladao Slobodu i osamio se na vrhu tabele

Piše desk  /  24.07.2022., 21:29h

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Slobodu rezultatom 2:0 u okviru 2. kola M.tel Premijer lige i preuzeli su vrh tabele s maksimalnih šest bodova.

Domaći su od početka dominirali, redali su prilike pred golom Erića koji je odlično obranio nekoliko udaraca, ali konačno je savladan u 22. minuti. Nakon njegove ne baš najbolje intervencije lopta je došla do Rozića koji je pogodio za 1:0, prenosi Klix.

Široki je i nakon toga imao više od igre, a pitanje pobjednika riješeno je u 45. minuti kada je Vukoja majstorski iz slobodnog udarca zatresao mrežu za vodstvo od 2:0.

Sloboda je u nastavku bila nešto agilnija, a najbolju šansu su propustili preko Delića u 63. minuti kada je njegov udarac iz voleja iz blizine fenomenalno obranio Tomić i do kraja se rezultat nije mijenjao.

Široki Brijeg će u narednom kolu gostovati Željezničaru, a Sloboda će dočekati Velež.

19. travanj 2024 06:18