švicarska

Roko Šimić zabio u pobjedi Zuericha protiv Basela

Piše hina  /  07.05.2023., 18:53h

Hrvatski nogometaš Roko Šimić postigao je pogodak iz jedanaesterca u 32. kolu švicarskog prvenstva, a njegov je Zuerich pobijedio na gostovanju Basel s 2-0.

Šimić je u igru ušao u 79. minuti, a od 86. je Basel bio s igračem manje. Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada je Zuerich postigao pogotke vrijedne tri boda. Prvo je Šimić u 91. minuti bio miran i precizan s bijele točke te je zabio za 1-0, dok je u 94. minuti Mathew postavio konačnih 2-0. Za Zuerich je cijelu utakmicu odigrao Nikola Katić. Šimiću je to bio treći prvenstveni pogodak za cirišku momčad.

Završnica susreta bila je iznimno burna te su isključena još dvojica domaćih igrača.

Zuerichu su ovi bodovi iznimno važni u nastojanjima da izbjegne napetu borbu za ostankom u eliti. Zuerich je trenutačno na osmom mjestu ljestvice te ima 37 bodova kao i sedmi St. Gallen.

Pet bodova manje ima pretposljednji Winterthur, a šest manje posljednji Sion.

15. travanj 2024 20:42