plivanje

Pudar osvojila broncu i postavila juniorski rekord Europe na EP-u u rumunjskom Otopeniju

Piše fena  /  07.12.2023., 19:26h

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je brončanu medalju i postavila juniorski rekord u disciplini 200 metara delfin na Europskom prvenstvu u malim bazenima u rumunjskom Otopeniju.

Pudar je osvojila treće mjesto s vremenom 2:04.55. Zlatna medalja pripala je Njemici Angelini Kohler koja je ostvarila vrijeme 2:03.30, dok je srebro osvojila danska natjecateljka Helena Rosendal Bach s vremenom 2:03.86.

Pored njih u finalu su nastupile još Emily Large (Velika Britanija), Laura Lahtinen (Finska), Alessia Polieri (Italija), Amina Kajtaz (Hrvatska) i Katja Fain (Slovenija).

Pudar će na ovom prvenstvu nastupiti i u disciplini 100 metara delfin, a kvalifikacije su zakazane za sutra.

23. travanj 2024 09:42