premijer liga bih

Posušje može započeti sa slavljem: Izborili su ostanak u Premijer Ligi!

Piše T.R.  /  22.05.2022., 18:38h

Nogometaši Posušja izborili su ostanak u Premijer ligi.

Posušje je u 32. kolu pobijedilo Tuzla City u gostima s 1:2 i tako upotpunili slavlje.

Gosti iz Hercegovine su poveli već u 2. minuti, a strijelac je bio Zvonimir Vukoja.

U 74. minuti rasterećeni domaćini su izjednačili preko Krpića koji je zabio iz penala.

No, u sudačkoj nadoknadi Posušaci dolaze do sva tri boda kada Nikola Leko pogađa za konačnih 1:2.

Za ostanak, Posušju i nije trebala ova pobjeda jer je Radnik svladao Rudara, ali ovako je sigurno slađe za momčad Tonija Karačića jer su ovom pobjedom skočili na 8. mjesto i s užitkom mogu dočekati Borac u posljednjem kolu.

Fenomenalan duel odigrali su Radnik Bijeljina i Rudar Prijedor koji se borio za ostanak u ligi. Konačan rezultat je glasio 5:2 za domaćine.

Tračak nade za Rudar dogodio se u 15. minuti kada je Santos zabio za 0:1.

Ali, slavlje je kratko trajalo...

Nakon toga viđen je totalni nogomet. Poravnali su domaćini na 1:1 golom Blagojevića u 27. minuti, a u 30. minuti totalni preokret, Živković pogađa za vodstvo Radnika od 2:1.

Do kraja poluvremena bilo je 3:2, a u nastavku su domaćini s dva gola zabili posljednji čavao u lijes Rudara i skupa ispadaju iz lige.