eurobasket

Poraz Hrvatske od Talijana: Hrvati ponovno odigrali dobro samo jednu četvrtinu

Piše T.R.  /  06.09.2022., 23:01h

Hrvatska košarkaška reprezentacija doživjela je drugi poraz na Eurobasketu. U Milanu su domaći Talijani slavili s 81:76.

Hrvatska je ponovno nesigurno ušla u susret. Dosta grešaka u napadu i teških promašaja imaju su Mulaomerovićevi izabranici.

Čak 8 izgubljenih lopti imali su Hrvati u 1. četvrtini pa je +5 Talijana (22-17) na kraju dionice bilo dobro za Hrvate.

Krajem 1. četvrtine i početkom 2., Hrvatska je napravila seriju 7:0 te se vratila u rezultatski egal (22-21). Sredinom 2. dionice Bogdanović tricom dovodi Hrvatsku u vodstvo 28:29. Nakon toga je i Zubac pogodio za +3 (28-31)i očekivalo se da će Hrvatska nastaviti s boljom igrom. No, uslijedio je raspad. Crna serija Hrvatske od preko 4 minute bez koša u kojoj Talijani rade seriju 12:0, a na odmor se odlazi s +8 domaćina (42-34).

Nakon izlaska iz svlačionica, Hrvatska je puno bolje igrala te topila talijansku prednost, a sredinom 3. četvrtine Šarić nas dovodi ponovno u vodstvo 47-48. Napokon se pojačala i obrana te su Talijani morali uzimati teške šuteve.

2. minute do kraja 3. četvrtine Bogdanović tricom odvodi Hrvate na najvećih +6 (51-57), a u posljednjih 10 minuta se odlazi s hrvatskom prednošću (55-59).

Nakon nesportske Zupca, Talijani su s pet poena u jednom napadu smanjili na -1 (60-61) i bilo je jasno da nas očekuje neizvjesna završnica.

Nažalost proradila je talijanska trica i domaćini nošeni euforijom publike odlaze na +5 (72-67) pet minuta do kraja. Mogla je Hrvatska u nekoliko navrata ponovno do vodstva, ali to se nije dogodilo, a 2 i pol minute do kraja Datome iz napadačkog skoka vraća talijanskih +5 (76-71). 56 sekundi prije kraja Šarić je tricom vratio nadu Hrvatima, ali odmah na drugoj strani Fontecchio vraća tricu i Italija je imala nedostižnih 81-74.

Hrvatska je već osigurala plasman u osminu finala, ali će morati pobijediti Ukrajinu kako bi izbjegla Srbiju koja slovi za jednog od favorita ovog prvenstva.