mostarska plivačica

Pogledajte nastup Lane Pudar kojim je osvojila šesto mjesto na SP-u u Budimpešti

Piše desk  /  22.06.2022., 18:58h

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom seniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u Budimpešti.

Šesnaestogodišnja Mostarka dionicu je preplivala za 2:07.85, te je utrku okončala kao šestoplasirana. Prije četri dana u prvom finalnom nastupu Pudar je osvojila osmo mjesto u utrci na 100 metara delfin.

Prvo mjesto pripalo je 15-godišnjoj Kanađanki Summer McIntosh koja je ostvarila vrijeme 2:05.20, dok je druga bila Hali Flickinger s vremenom 2:06.08. Treće mjesto osvojila je Yufei Zhang (2:06.32).

Lani je ovo debitantski nastup na seniorskim svjetskim prvenstvima na velikom bazenu, a na ovom prvenstvu nastupit će još u disciplini 50 metara delfin.

Podsjetimo, Pudar je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin, dok je na juniorskom Europskom prvenstvu u Rimu osvojila zlato na 100 metara delfin te srebra na 200 i 50 metara u istoj disciplini.

25. travanj 2024 18:04