Konferencijska liga

Pobjeda Zrinjskog u Mostaru!!! Plemići dominirali cijelim susretom i u finišu konačno razbili bedem Slovaka

Piše T.R.  /  18.08.2022., 21:56h

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su s 1:0 Slovan iz Bratislave u prvom susretu play-offa Konferencijske lige igranom na Stadionu pod Bijelim Brijegom u Mostaru.

image

Početne postave

FACEBOOK -

Pametno su igrači Zrinjskog igrali na početku susreta. Nisu žurili, držali su loptu u svojim nogama i ono najbitnije - stvarali su prilike.

Prvu je došla već u 3. minuti kada je Ilinković pucao s 18 metara, ali visoko preko gola.

U 9. minuti Ćorluka prolazi po desnoj strani, ubacuje oštru loptu za Bilbiju, ali jedan igrač Slovana u posljednji trenutak uklizava i izbija loptu u korner.

U 18. minuti najveća prilika za Zrinjski. Bilbija je sjajno proigrao Kamenara koji izlazi sam pred Chovana, no ipak vratar gostiju to brani.

U 22. minuti dobar pokušaj Jukića kada je potegao s 20-ak metara i pucao u donji desni kut, a Chovan sjajnom paradom brani i taj udarac.

Slovan je prvi i jedini put u prvom poluvremenu zaprijetio u 34. minuti. Lopta se odbila do Greena, a njegov udarac se odbija od jednog igrača Zrinjskog, ali Čondrić je poletio zrakom i odbio loptu u korner te spasio svoju momčad.

Nije ta prilika puno poremetila Plemiće koji su opet nastavili s dominacijom. Probali su Jukić i Savić šuteve - opet pored gola.

Šteta je što u ovom susretu nije mogao nastupiti Niko Janković zbog žutih kartona. Slovan je davao puno prostora za šuteve iz daljine, a svi dobro znamo kakav udarac ima Janković i Slovan bi bio u velikim problemima.

Pred kraj poluvremena nova prilika za Mostarce. Ćuže se dobro snalazi na desnoj strani, ubacuje do Kamenara, a ovaj ponovno puca preko gola te se na odmor odlazi bez golova.

Šteta jer je Zrinjski bio mnogo kvalitetnija i opasnija momčad, a to pokazuju i šutevi: 8-1 u korist Zrinjskog. Na žalost samo su dva išla u okvir gola.

U drugom poluvremenu, ponovno je Zrinjski nastavio s dominacijom, a prvu veliku priliku stvaraju u 58. minuti. Barišić je sjajno proigrao Jukića, ovaj dobro ciljao, no Chovan ponovno paradom brani taj udarac, ali odbijena lopta pogađa Bilbiju. Skočile su tribine, vidjela je većina navijača tu loptu kako ide u gol, ali ona uporno i uporno odlazi pored vrata.

U 63. minuti Tičinović je ubacivao s lijeve strane, lopta mu malo prelazi preko noge, dobiva čudan luk, vara Chovana, ali ovaj put se greda ispriječila i spasila Slovan.

Nevjerojatno je koliko Zrinjski nije imao sreće.

U 69. minuti Slovan ostaje s igračem manje. Barseghyan je 30 metara od svog gola simulirao prekršaj pred sucem Weinbergerom, a ovaj mu bez puno razmišljanja pokazuje žuti karton. To mu je bio drugi te je Armenac ranije završava susret.

Jakirović se odmah odlučuje na dvostruku izmjenu. Izašao je Kamenar koji se dobro ispromašivao večeras, a ušao je Sučić, dok je Jukića zamijenio Mandić.

U 80. minuti sjajan ubačaj Ćorluke pogađa u trepavicu Bilbiju, ali najbolji napadač Zrinjskog glavom puca malo iznad grede i propada nova velika prilika Plemića.

84. je minuta, korner za Zrinjski, Barišić skače, ali lopta, pogađate - odlazi pored gola.

Ipak, u 89. minuti ništa više nije moglo spasiti Slovake. Ćuže je ubacio s desne strane, Nemanja Bilbija sjajno skače i pogađa ua 1:0. Eksplodirale su prepune tribine u Mostaru i navijači, koji su cijeli susret bez prestanka bodrili svoju momčad, konačno su mogli slaviti pogodak i više nego zasluženu pobjedu.

Ništa se nema zamjeriti igračima Zrinjskog. Neumorni su bili po teškom, vrućem vremenu u Mostaru. Dominirali tijekom cijelog susreta i na kraju slavili s 1:0.

17. travanj 2024 03:49