konferencijska liga

Partizan u zadnjem kolu izborio proljeće u Europi, strepio je do zadnje sekunde

Piše desk  /  09.12.2021., 22:57h
Beogradski Partizan u drami posljednjeg kola izborio je proljeće u Europi. Partizan u zadnjem kolu Konferencijske lige nije smio izgubiti od Anorthosisa na svom travnjaku. Završilo je 1:1.

Partizan je poveo preko Milovanovića u 20. minuti, ali 13 minuta kasnije domaći vratar Popović napravio je veliku pogrešku i gosti su dobili priliku izjednačiti iz jedanaesterca. Siguran s bijele točke bio je Christodoulopoulos, prenosi Index.hr.

U drugom poluvremenu Partizan se povukao, prepustio loptu Cipranima i čuvao rezultat. Nogometaši Anorthosisa u drugom dijelu imali su čak 11 udaraca, u posljednjih 15 minuta krenuli su svi u napad, ali nisu uspjeli probiti Partizanovu obranu. Najbolju priliku imali su u 94. minuti, no udarac Christopija je završio pored vratnice.

Srpski predstavnik je tako završio na drugom mjestu s osam bodova i igrat će 1/16 finala Konferencijske lige. Skupinu je osvojio Gent s 13 bodova.

22. travanj 2024 04:41