rapsodija golova

Ovo su najveće pobjede Hrvatske: Samo triput je bilo uvjerljivije

Piše Desk  /  12.11.2021., 07:54h
Samo pet puta ‘vatreni‘ su u poluvremenu zabili četiri ili više, drugi put u prvom dijelu, a susret na Malti rekordan je po broju golova u gostima i pobjedi u gostima.

Perišić u šestoj, Ćaleta Car u 22., Pašalić u 39., Modrić u 45., Majer u 47., Kramarić u 53. i opet Majer u 64. Dvojici igrača prvijenac, a Lovro Majer odmah je zabio dva!

I eto nam uoči utakmice odluke za plasman u Katar rekordne pobjede hrvatske reprezentacije u gostima!

Ukupno najveća nije, ali je najveća gostujuća, uz najveći broj golova u gostima.

Također, ovo je tek peti put da je Hrvatska nekome zabila četiri gola u poluvremenu. I tek drugi put u prvom, nakon onih 7-1 u Zagrebu protiv Estonije 1995.

Najviše su u poluvremenu, pet, zabili Andori 2006. u pobjedi 7-0, a po četiri su u natjecateljskim utakmicama utrpali još Malti 1998. (4-1) i Norveškoj 2015. (5-1).

-4. lipnja 2016., prijateljska: Hrvatska - San Marino 10-0 (izbornik Čačić, strijelci Mandžukić 3, Kalinić 3, Pjaca, Srna, Perišić, Rakitić)

-7. listopada 2006., kvalifikacije: Hrvatska - Andora 7-0 (izbornik Bilić, strijelci Petrić 4, Klasnić, Balaban, Modrić)

-6. lipnja 1998., prijateljska: Hrvatska - Australija 7-0 (izbornik Blažević, strijelci Šuker 3, Boban 2, Prosinečki, Kozniku)

-11. studenoga 2021., kvalifikacije: Malta - Hrvatska 1-7 (izbornik Dalić, strijelci Majer 2, Perišić, Ćaleta Car, Pašalić, Modrić, Kramarić)

3-. rujna 1995., kvalifikacije: Hrvatska - Estonija 7-1 (izbornik Blažević, strijelci Šuker 3, Mladenović, Bokšić, Boban, Štimac)

-12. rujna 2007., kvalifikacije: Andora - Hrvatska 0-6 (izbornik Bilić, strijelci Petrić 2, Srna, Kranjčar, Eduardo, Rakitić)

-13. listopada 2014., kvalifikacije: Hrvatska - Azerbajdžan 6-0 (izbornik Kovač, strijelci Perišić 2, Kramarić, Brozović, Modrić, autogol)

-6. listopada 2016., kvalifikacije: Kosovo - Hrvatska 0-6 (izbornik Čačić, strijelci Mandžukić 3, Mitrović, Perišić, Kalinić)

U gostima je ovo, dakle, rekordna pobjeda. Na velikim natjecanjima taj rekord drži 4-0 protiv Kameruna na SP-u 2014. u Brazilu, dok je najveći poraz također Dalićev, onih 6-0 od Španjolske u Ligi nacija 2018.

Drugi je najveći 5-1 od Engleske 2009. (Bilić), a domaći je također Bilićev, također od Engleske, u istim kvalifikacijama za SP 2010., kada je u Maksimiru bilo 1-4.

25. travanj 2024 17:09