Prvenstvo Balkana

Odlični nastupi mladih hercegovačkih atletičara

Piše fena  /  05.02.2024., 16:12h

Proteklog vikenda članovi Atletskog kluba Brotnjo nastupili su na dva međunarodna natjecanja. U Beogradu je održano Prvenstvo Balkana u dvorani za juniore/ke U20, dok je u Zagrebu održan Međunarodni atletski miting.

Ana Ćurković na Balkanskom prvenstvu osvojila je srebrnu medalju, a Luka Ćurković osvojio je zlatnu medalju.

Na Prvenstvu Balkana u dvorani za juniore/ke U20, održanom u nedjelju, 4. veljače u Beogradu, Anna Ćurković je u skoku u dalj osvojila odlično drugo mjesto i još jednu veliku medalju. Anna je skokom od 6.02 već u prvoj seriji osigurala medalju. Anna je bila jedna od najmlađih sudionica ovoga prvenstva s nepunih 18 godina, objavila je Općina Čitluk.

‘‘Dan ranije, u subotu je u Zagrebu održan Međunarodni atletski miting u Zagrebu. Luka Ćurković je također bio odličan, te je u disciplini skok u dalj pobijedio s rezultatom od 7.57 m. Luka već sljedećega vikenda nastupa na seniorskoj Balkanijadu, gdje će zajedno sa svojim trenerom Bojanom Ubiparipom biti dio reprezentacije Hrvatske ‘‘poručili su iz Atletskog kluba Brotnjo.

Općina Čitluk uputila je čestitke mladim atletičarima ali i Upravi Atletskog kluba Brotnjo na odličnom radu.

26. travanj 2024 14:18