eurobasket

Nurkić i Musa nisu mogli sami: Njemačka u drugom poluvremenu nadigrala BiH

Piše desk  /  03.09.2022., 16:47h

Košarkaška reprezentacija BiH je u 2. kolu skupine B Eurobasketa u Kolnu izgubila od Njemačke 92:82 i upisala prvi poraz u skupini.

Momčad Adisa Bećiragića je nošena sjajnim Džananom Musom i Jusufom Nurkićem u prvom poluvremenu imala deset koševa prednosti, ali se u drugom raspala i Njemačka je došla do druge pobjede u skupini.

Njemačka je u zadnjoj četvrtini imala i 17 koševa razlike, no BiH se uspjela vratiti na -6, ali više od toga nije mogla. Fantastičnu utakmicu odigrao je Džanan Musa koji je zabio 28 koševa (šut 12/16) uz dva skoka i četiri asistencije, a Jusuf Nurkić je upisao 21 koš, sedam skokova i jednu asistenciju. Kod Njemačke su najbolji bili Dennis Schroder i Franz Wagner koji su zabili po 18 koševa, Thiemann je dodao 14, a Obst 13.