Gabriel Vidović

Novo hrvatsko čudo debitiralo za Bayern

Piše desk  /  17.04.2022., 20:52h
Bayern je pobijedio 3:0 kod Arminije Bielefeld u 30. kolu Bundeslige i u sljedećem kolu može potvrditi naslov prvaka ako pobijedi Borussiju Dortmund u Münchenu.

Za Bayern je danas od 46. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić, koji je ušao umjesto Tanguya Nianzoua.

Stanišić nije bio jedini Hrvat koji je igrao za Bayern jer je danas debitirao mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović (18), koji je u 89. minuti ušao umjesto Sergea Gnabryja. Vidović je rođen u Augsburgu 2003. godine. Iz omladinskog pogona istoimenog kluba 2016. prešao je u Bayern, prenosi Index.hr

Salihamidžić: Vidović je igrač izvrsnih tehničkih vještina

Mladi napadač za rezervni tim bavarskog kluba ove sezone postigao je 17 pogodaka te asistirao sedam puta, i to u 26 utakmica Regionalne bavarske lige.

Vidović je u veljači potpisao profesionalni ugovor s Bayernom, a sportski direktor Hasan Salihamidžić ovako ga je predstavio:

"Vidović je igrač izvrsnih tehničkih vještina. Igrom između linija iznimna je opasnost po suparnički gol. Igra za nas posljednjih šest godina. Prošao je najbolje treninge u našem kampu. Vrijeme je za iskorak u prvu ekipu."

04. svibanj 2024 17:29