premijer liga BiH

Novi kiks Sarajeva, Velež i Posušje podijelili bodove

Piše desk  /  30.09.2022., 19:31h

Današnjim mečevima otvoreno je 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je doživjelo novi poraz. Ovoga puta bolji od tima Feđe Dudića bio je Tuzla City rezultatom 1:0.

Bordo tim je ušao mnogo bolje u ovaj meč, napravilo nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo bez golova.

Sarajevo je mnogo bolje počelo i drugi dio, ali onda u 55. minuti hladan tuš. Semir Smajlagić se snašao u šesnaestercu i matirao Muhameda Šahinovića.

Osam minuta kasnije Drobarov je napravio veliku grešku, izgubio loptu, a nakon toga i napravio penal nad Mišićem. Upravo je Mišić taj koji je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac obranio Šahinović.

Nakon toga napravilo je Sarajevo s inicijativom, ali bez većeg uspjeha, pa je tako Bordo tim upisao i 4. poraz ove sezone, prenosi N1.

Velež i Posušje podijelili bodove

Meč odigran u Gabeli završen je bez golova, a rezultat je glasio 1:1.

Povelo je Posušje u 12. minuti kada je pogodio Jović na asistenciju Hanuljka, ali je Halilović u 27. postigao eurogol i postavio konačan rezultat.

Tuzla City je nakon ove pobjede zasjeo na čelo tabele s 19 osvojenih bodova, isto koliko ima Široki Brijeg, ali i Željezničar, ali uz bolju gol razliku. Sarajevo je 5. sa 16 bodova, Velež 8. ima 13, dok je Posušje 11. s 12 bodova.

Posljednji meč današnjeg programa odigrat će Zrinjski i Sloboda i to s početkom od 20 sati.

24. travanj 2024 16:56