bundesliga

Novi kiks Borussije Dortmund: Hertha nakon preokreta slavila, Bayern sada ima veliku prednost

Piše hina  /  18.12.2021., 20:53h
U posljednjem subotnjem susretu 17. kola Bundeslige nogometaši Herthe su na domaćem terenu u Berlinu svladali dortmundsku Borussiju s 3-2.

Na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Brandta iz 31. minute, ali u nastavku, od 51. do 69. minute, uslijedio je veliki preokret. Prvo je za 1-1 zabio Alžirac Belfodil, dok je potom dva gola za 3-1 Herthe postigao Marco Richter.

Sve što je Borussia (D) do kraja napravila jest smanjiti na 2-3, ali i jedan bod je ostao nedohvatljiv. Hrvat Marin Pongračić je odigrao cijelu utakmicu za poraženi sastav.

Borussia (D) je ostala druga na ljestvici, ali s ogromnim zaostatkom za Bayernom (43-34 bodovi). Ovom pobjedom Hertha je skočila na 11. mjesto ljestvice.