nba

Nevjerojatni Jokić sa zvukom sirene s 12 metara donio pobjedu Denveru protiv Golden Statea

Piše desk  /  05.01.2024., 08:34h

Denver Nuggetsi pobijedili su Golden State Warriorse 130:127 u nevjerojatnoj završnici susreta i tricom koju je Nikola Jokić postigao uz zvuk sirene s gotovo 12 metara. Samo sedam i pol minuta prije kraja Warriorsi su imali +18 i, činilo se, pobjedu u svojim rukama.

Aktualni prvaci NBA lige na čudesan su način stigli do 11. pobjede u posljednjih 13 utakmica i šeste uzastopne na gostovanju. Za zadnji napad Nuggetsa ostalo je 3.6 sekundi, a loptu je sa strane, duboko na polovici svog dijela terena, izveo Aaron Gordon. Dodao ju je Jokiću, on je prešao polovicu terena i podigao se na šut dva-tri koraka nakon centra. Lopta je kroz obruč prošla nakon udarca u tablu.

Inače, Jokić je bio i najefikasiji igrač utakmice s 34 koša i 10 asistencija, a jedan skok mu je nedostajao do novog triple-doublea. Dario Šarić je kod Warriorsa na parketu proveo skoro 23 minute te ubacio 13 koševa, a imao je i 7 skokova te 6 asistencija.