serie a

Nakon što ga je Dalić pozvao u reprezentaciju, Brekalo zabio u pobjedi Fiorentine

Piše desk  /  09.10.2023., 08:44h

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo, kojega je Dalić zvao za predstojeće susrete kvalifikacija za Euro protiv Turske i Walesa, bio je strijelac za Fiorentinu u 3:1 (1:1) gostujućoj pobjedi protiv aktualnog talijanskog prvaka Napolija u susretu 8. kola Serie A.

Brekalo je postigao prvi pogodak na utakmici u 7. minuti kada je snažnim udarcem iskosa s desne strane provukao loptu kroz noge Mereta.

Napoli je poravno u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Osimhen, da bi u nastavku prvo Bonaventura u 63. minuti uz dosta sreće vratio prednost na stranu gostiju da bi Gonzalez u trećoj minuti nadoknade iz protunapada postavio konačni rezultat.

Brekalo je igrao do 73. minute za Fiorentinu koja je sada četvrta na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i treći Juventus, dok je Napoli peti sa 14 bodova.