liga nacija

Mitrović junak Srbije, Portugal preskočio Španjolsku

Piše desk  /  24.09.2022., 23:09h

Srbija je pobijedila Švedsku 4:1 u petom kolu skupine B4 Lige nacija. Srpski junak u Beogradu bio je napadač Aleksandar Mitrović s postignutim hat-trickom.

Švedska je povela na Marakani, no uslijedio je velik preokret reprezentacije Dragana Piksija Stojkovića.

Tri minute kasnije Aleksandar Mitrović zabio je prvi gol na utakmici poslije asistencije Andrije Živkovića. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Mitrović je opet zabio. Ovaj mu je put asistirao Dušan Tadić.  Hat-tric je kompletirao u 50. minuti kada je zabio za 3:1.

Četvrti gol djelo je veznjaka Saše Lukića iz 70. minute.

Za prvo mjesto Srbiji je potrebna pobjeda u Norveškoj jer je u prvoj utakmici u Beogradu završilo 1:0 za Norvežane. Norveška je zbog toga u prednosti uoči duela u Oslu, koji je na rasporedu u utorak, 27. rujna.

U Skupini A2 Lige nacija dogodila se promjena na vrhu. Španjolska je ispustila prvo mjesto nakon šokantnog poraza 1:2 u Zaragozi od Švicarske, a Portugal je to iskoristio svladavši Češku u Pragu s visokih 0:4.

Posljednja utakmica skupine značit će i borbu za prvo mjesto, a Portugal će dočekati Španjolsku.

16. travanj 2024 04:02