eufa superkup

Manchester City nakon penala pobijedio Sevillu i osvojio Superkup: Tri Hrvata odigrala cijeli susret

Piše desk  /  17.08.2023., 08:07h

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevilu sa 6:5 (1:1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

Marokanac Youseff en-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu. Izjednačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija. Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za City.

Manchester Cityu je ovo prvi trofej Superkupa.

24. travanj 2024 08:05