Serie A

Maestralna partija Dušana Vlahovića protiv Spezije

Piše hina  /  31.10.2021., 18:23h
Šestu pobjedu u sezoni, u 11. kolu talijanske Serie A, ostvarili su nogometaši Fiorentine koji su na domaćem terenu svladali Speziju 3-0.

Junak utakmice bio je Dušan Vlahović koji je postigao sve pogotke za pobjedu Fiorentine i proboj na sedmo ljestvice. Inače, Vlahović je došao do brojke od osam prvenstvenih pogodaka ove sezone te je trenutačno na diobi drugog mjesta ljestvice strijelaca.

Cijelu utakmicu za gostujući sastav je odigrao hrvatski nogometaš Martin Erlić.

Veliku je pobjedu ostvario Empoli kod Sassuola premda je gubio 1-0 sve do 83. minute. No, u završnici je toskanska momčad potpuno preokrenula rezultat. U 83. minuti je Pinamonti izjednačio pogodivši s bijele točke, dok je u 92. Žurkowski zabio za tri boda Empolija.

Genoa je nastavila s blijedim partijama ove sezone te je na domaćem terenu odigrala tek 0-0 protiv Venezije. Hrvatski nogometaš Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu za Genou koja je i dalje na samo jednoj pobjedi, a ovo je bio pet remi Genoe u sezoni.