premijer liga BiH

Leotar odnio bodove s Koševa

Piše Fena  /  17.09.2021., 21:03h
Nogometaši Sarajeva poraženi su večeras na Koševu od Leotara s 0: 1, u prvoj utakmici devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je svojim navijačima priredilo još jedno razočaranje doživjevši treći poraz na domaćem terenu ove sezone.

Iako su od prve minute imali veći posjed lopte, domaći igrači vrlo su teško dolazili do prilika. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Hebibović, koji je izašao sam pred Vukanovića, ali je golman Leotara obranio njegov udarac.

U 66. minuti zabili su gosti iz Trebinja. Zec je uposlio Aćimovića koji je zabio za 0: 1.

Do kraja susreta Sarajevo je "bacilo sve karte" u napad, imali su nekoliko prilika, ali se rezultat nije promijenio i Leotar je došao do druge pobjede.

Gosti su na kraju uspjeli doći do drugog gola. U sudačkoj nadoknadi golman Šahinović je srušio Ristića, sudac je pokazao na bijelu točku, ali Paranosov udarac obranio je mladi golman Sarajeva.

Večeras se igra još jedna utakmica devetog kola, a od 20 sati se sastaju sr Borac i Široki Brijeg. Ostale utakmice na rasporedu su u subotu. Upoznajte: Posušje - Radnik (16.30), Željezničar - Velež (17.00), Tuzla City - Sloboda (18.55) i Zrinjski - Rudar (21.10).