sjajna forma

Kovačić obilježio "hrvatski vikend" u Europi: Bio je razina više...

Piše Desk  /  13.09.2021., 08:37h
Kovačić je u 15. minuti sjajnim dodavanjem doveo Romelua Lukakua u priliku, koju je belgijski napadač iskoristio za svoj prvi pogodak u dresu Chelseaja na Stamford Bridgeu.

Mateo Kovačić prvi je put u Premijernoj ligi u istoj utakmici postigao pogodak i asistirao. Hrvatski reprezentativac bio je ključni igrač u pobjedi Chelseaja na Stamford Bridgeu nad Aston Villom (3:0) u utakmici 4. kola prvenstva, prenosi Večernji.hr.

U 49. minuti, Kovačić je presjekao kratko dodavanje gostujućeg kapetana Tyronea Mingsa prema vrataru Jedu Steeru i došavši do lopte zakucao ju je u mrežu.

West Ham igrao je neodlučeno (0:0) na gostovanju u Southamptonu. Debitant Nikola Vlašić u igru je ušao u 63. minuti.

Chelsea nakon četiri utakmice ima 10 bodova, kao i vodeći Manchester United, a West Ham osam. U njemačkom prvenstvu je Bayer iz Leverkusena na domaćem terenu izgubio od dortmundske Borussije s 3:4, iako je tri puta vodio.

Hrvatski stoper Marin Pongračić debitirao je za Borussiju i igrao do 84. minute. Mainz je došao do treće prvenstvene pobjede, u gostima svladao je Hoffenheim.

Andrej Kramarić igrao je cijeli susret za Hoffenheim, bez posebnog učinka. Bayern je, pak, u derbiju u gostima svladao Leipzig s 4:1. Joško Gvardiol igrao je za Leipzig od 59. minute, a branič Josip Stanišić za Bayern od 75. minute.

24. travanj 2024 12:22