veliki uspjeh

Košarkašice BiH nadigrale olimpijske viceprvakinje i plasirale se na Svjetsko prvenstvo

Piše desk  /  13.02.2022., 13:08h
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je favoriziranu reprezentaciju Japana rezultatom 87:82,u drugom susretu na kvalifikacijskom turniru za Svjetsko prvenstvo u Osaki. Plasirala se tako na Mundobasket nakon što je Bjelorusije odustala od kvalifikacijskog turnira, a odluka je potvrđena od strane FIBA-e.

Olimpijske viceprvakinje su bolje ušle u utakmicu, ali bh. tim se brzo probudio te poveo 14:10. Ipak, domaća selekcija nakon toga napravila je seriju 11:0, a do isteka prve četvrtine reprezentativke BiH smanjile su zaostatak na podnošljivih 23:20.

U drugoj dionici bh. tim je u jednom trenutku podigao razinu igre i na krilima raspoložene Jonquel Jones poveo je 29:28, ali Japanke su serijom trojki na poluvrijeme otišle vodstvom 46:38.

Reprezentacija Japana je za poluvrijeme postigla nevjerojatnih 12 trojki i to je bio glavni razlog zaostatka.

Ni u nastavku nije bilo rješenja za vanjski šut Japanki koje su "rešetale" koš iz svih pozicija, ali i nakon treće četvrtine Zmajice su držale priključak i bilo je 70:64.

Pet minuta prije kraja povele su 76:75, a potom otišle i na +4 (79:75). Uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj su na krillima fenomenalne Jones srušili olimpijske viceprvakinje i upisale veliku pobjedu, piše Klix.ba.

Najbolja je bila Jonquel Jones s 36 poena i 23 skoka, dok su Matea Tavić i Nikolina Babić dodale po 15 poena.

Na drugoj strani, Saki Hayashi je postigla 21 poen, a Himawari Akaho je dodala 14 ubačaja.

Podsjetimo, reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je jučer u prvoj utakmici od selekcije Kanade sa 96:64.

Na Svjetsko prvenstvo, koje se tijekom rujna održava u Australiji, plasirale su se po tri najbolje selekcije iz kvalifikacijskih grupa.

Ždrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo održat će se početkom ožujka, dok će se utakmice SP igrati od 22. rujna do 1. listopada u Australiji.