košarka

Košarkaši Širokog pobjednički niz nastavili u Mejdanu

Piše fena  /  12.02.2023., 21:50h

Košarkaši Širokog na gostovanju u tuzlanskom Mejdanu upisali su 15. prvenstveni trijumf u nizu. Ekipa Ivana Velića u neizvjesnoj završnici pobijedila je Slobodu rezultatom 85:79.

Široki je utakmicu otvorio serijom 7:0, a onda su se razigrali i domaći košarkaši. Prvi period pripao je gostima 14:23.

Sloboda je bolja u drugoj dionici koju rješava u svoju korist sa 28:22 i na veliki odmor odlazi se uz rezultat 42:45.

Uslijedila je furiozna treća četvrtina za domaći tim. Tuzlaci su preokrenuli rezultat i imali +11 sve do posljednjih 60-ak sekundi trećeg perioda. Onda je uslijedila serija trojki Emmanuela Littla, koji je Široki vratio u utakmicu i na zaostatak od samo -2 (63:61).

U posljednjih deset minuta prava drama u Mejdanu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, bilo je nekoliko izjednačenja, ali su gosti u presudnim trenucima bili mirniji i efikasniji te došli do 15. pobjede u Ligi Bosne i Hercegovine. Široki je na skoru 15-0, a Sloboda 7-8.

Little s 18 i Ivanov s 15 postignutih poena bili su najefikasniji kod Širokog, a kod Slobode Hasandić s 22 i Talley sa 16 poena.

03. svibanj 2024 01:29