olimpijski slalom

Kolega ostvario rezultat karijere, Francuz, Austrijanac i Norvežanin osvojili medalje

Piše desk  /  16.02.2022., 08:07h
Danas je u Pekingu vožen slalom u sklopu Zimskih olimpijskih igara, a na njemu su nastupila čak tri hrvatska skijaša.

Filip Zubčić, Matej Vidović i Samuel Kolega već su u prvoj vožnji pokazali da od nekakvih senzacija danas neće biti ništa, ali su zauzeli solidne pozicije za drugu vožnju.

Matej Vidović je u drugu vožnju krenuo peti, Filip Zubčić deseti, a Samuel Kolega 13. po redu.  Na kraju je najbolje plasiran bio Samuel Kolega kao 15. s 1.87 zaostatka, nakon njega slijedi Filip Zubčić kao 18. s 2.59 sekundi slabijim vremenom od pobjednika te Matej Vidović koji je završio 20. s 3.27 sekundi zaostatka.

Posebno je ovo dobar rezultat za Samuela Kolegu. Mlađi brat Eliasa Kolege je samo jednom u Svjetskom kupu ušao među 20, i to na Sljemenu prošle godine, kad je također bio 15. Zlato je osvojio Francuz Clement Noel, srebro Austrijanac Johannes Strolz, a bronca ide u Norvešku, kod Sebastiana Fossa-Solevaaga.

27. travanj 2024 00:05