košarka

Igokea svladala Široki i obranila trofej osvajača kupa ‘Mirza Delibašić‘

Piše fena  /  19.02.2023., 19:31h

Košarkaši Igokee iz Laktaša obranili su titulu osvajača kupa "Mirza Delibašić".

Igokea je u finalu ovog natjecanja deklasirala ekipu Širokog sa 76:49. U polufinalnim mečevima tim iz Laktaša je bio bolji od banjalučkog Borca sa 73:71, dok je Široki bio bolji od Bosne sa 71:65.

Igokei je to bio deseti trofej osvajača Kupa BiH. Večeras je do pobjede došla dosta lako, s obzirom da je rival uspijevao održavati rezultatski priključak samo do kraja prvog poluvremena.

Razlika u kvaliteti između ova dva tima došla je do izražaja u nastavku meča, kada su igrači Igokee zaigrali dosta jaču obranu i natjerali protivnika na veliki broj grešaka, koji su potom pretvarali u brze i lake poene.

Igokeu su do pobjede predvodili Nikola Tanasković, Nikola Marić, Haris Delalić i Stefan Đorđević s po deset postignutih poena. U timu Širokog istaknuo se Daishon Knight s 14 poena.

Ekipi iz Laktaša bio je to treći uzastopni trofej kupa "Mirza Delibašić" i deveti naslov u Kupu u posljednjih deset godina.

26. travanj 2024 08:41