Portugal

Hrvatski napadač briljira u Benfici: Sinoć je zabio, a potom se vratnica ispriječila nakon sjajne minijature

Piše desk  /  07.11.2022., 07:18h

Portugalska Benfica igra sezonu iz snova. Njemački trener Roger Schmidt, koji je ovog ljeta došao iz PSV-a, neporažen je u čak 22 utakmice u svim ovosezonskim natjecanjima, a pritom je upisao 19 pobjeda. Jedine ekipe koje Benfica ove sezone nije dobila su PSG, s kojim je dva puta remizirala, i Vitoria Guimaraes.

Lisabonski velikan plasirao se u osminu finala Lige prvaka kao prva momčad skupine, ispred PSG-a, a u domaćem prvenstvu nema pravog rivala.

Benfica je u 12. kolu portugalskog prvenstva deklasirala Estoril u gostima s 5:0, a briljirao je hrvatski napadač Petar Musa.

Musa je zabio u 25. minuti prvi gol za Benficu, a u 58. minuti je pogodio vratnicu nakon krasne solo akcije.

Dvadesetčetverogodišnji hrvatski napadač, koji je ovog ljeta stigao iz Boaviste, tako je zabio četvrti gol ove sezone u 13 nastupa za Benficu.