minimalno u Eindhovenu

Hrvat donio škotskom velikanu plasman u grupnu fazu Lige prvaka, na gostovanju je srušio veliki PSV

Piše HINA  /  25.08.2022., 07:07h

Čolak je igrao do druge minute sudačke nadoknade, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret za Rangers.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak svojim je pogotkom odveo škotskog doprvaka Rangers u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka.

Čolak je bio strijelac jedinog pogotka u 1:0 pobjedi u uzvratnom susretu posljednjeg, 4. pretkola na gostovanju kod PSV-a u Eindhovenu, a kako je prvi dvoboj u Glasgowu završio rezultatom 2:2, Rangers je prošao dalje s ukupnih 3:2.

Hrvatski se napadač okoristio velikom pogreškom najuže obrane domaćih u 60. minuti, vratar Benitez u probleme je teškim proigravanjem doveo Ramalha kojemu je na vrhu kaznenog prostora loptu oteo Tillman, a krilni igrač Rangersa potom je nesebično dodao do Čolaka koji je s pet metara pogodio prazan gol.

Plasman u Ligu prvaka u srijedu je izborio i danski prvak FC Kopenhagen koji je na gostovanju kod turskog prvaka Trabzonspora uspio odigrati 0-0 i tako sačuvati minimalnu 2-1 pobjedu iz prve utakmice otprije osam dana.

24. travanj 2024 14:47