mostarski judo klub

Hercegovac opet novi/stari prvak države u judou ekipno

Piše desk  /  11.04.2022., 16:49h
U subotu 09.04. održalo se državno prvenstvo u judou za uzraste do 15 i do 21 godine u Vitezu. Tehnički organizator bio je judo klub Vitez.

Judaši mostarskog Hercegovca i ovog vikenda su napravili vrhunske rezultate osvojivši 4 zlata, 3 srebra i 5 bronci.

Ovim rezultatom priskrbili su titulu najuspješnijeg kluba za uzrast do 15 godina i to drugu godinu za redom.

U muškoj konkurenciji Hercegovac je osvojio pehar za treće mjesto a u ženskoj konkurenciji pehar za drugo osvojeno mjesto s istim brojem bodova kao i prvoplasirana ekipa.

Zlatne medalje: Petar Kožul (nakon osvojenog zlata na kadetskom prvenstvu isti je rezultat ponovio i u starijem uzrastu), Gabriela Raič, Bojan Gačić i Petra Čuljak

Srebrene medalje: Nina Grubišić Čabo, Maria Kožul i Marko Čerkuč

Bronce: Lana Čović Stanić, Nera Prce, Nikola Dankić, Nika Zovko i Ivan Milićević

Nakon velikog uspjeha prošli tjedan i osvajanja titule prvaka države u uzrastu do 18 godina Hercegovac je ovog vikenda ponovio isti rezultat i u uzrastu do 15 godina te time svoju školu judoa opet uzdigao kao najbolju školu na ovim prostorima.

Ove godine Hercegovac ima 10 državnih prvaka u različitim uzrastima. U Bosni i Hercegovini djeluje preko 70 judo klubova te je zasigurno judo najpopularniji borilački sport.

22. travanj 2024 23:32