premiership

Gvardiol ponovno sjajan u utakmici u kojoj je City obranio titulu

Piše desk  /  20.05.2024., 09:19h

Manchester City je prvak Engleske i stigao je rekordne uzastopne četvrte titule. Na Etihadu je s 3:1 pobijedio West Ham. Momčad koju vodi Pep Guardiola povela je već u 2. minuti golom Phila Fodena. Isti je igrač zabio i u 18. minuti za 2:0, a tu je veliku ulogu odigrao fantastični Joško Gvardiol.

Hrvatski branič je u maniri elitnog veznjaka predriblao dvojicu igrača, othrvao se njihovim napadima i dodao je za Haalanda. Norvežanin je prebacio za Dokua koji pronalazi Fodena u matnoj situaciji.

West Ham je smanjio na 2:1, ali vrlo brzo je City otišao na novih dva razlike golom Rodrija.

Joško Gvardiol je bio među najboljim igračima na terenu. Osim gore opisane akcije, u dva navrata je namjestio zicere Haalandu i Fodenu, a imao je i sam šansu da zabije, no sjajni Areola mu je obranio.

Drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za novog-starog prvaka Engleske ušao pred kraj susreta.

27. srpanj 2024 03:36