ligue 1

Fenomelalni Lovro Majer zabio dvaput u novom slavlju Rennesa

Piše desk  /  01.05.2022., 07:40h
St. Etienne nastavlja svoju borbu kako bi se spasio ispadanja, a iza njega na ljestvici su i dalje samo Bordeaux i Metz.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer bio je junak pobjede Rennesa u 35. kolu francuske Ligue 1. Majer je zabio dva gola za 2-0 domaće slavlje protiv St. Etiennea.

Majer je odigrao odlično cijelu utakmicu, a sve je začinio po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. Zabio je time četvrti i peti prvenstveni gol ove sezone, a ujedno je svoju momčad učvrstio na trećem mjestu ljestvice. Rennes je u lovu na drugoplasirani Marseille koji ima tri boda više, ali i utakmicu manje.

Treba izdvojiti pogodak u 41. minuti kada je Majer u trku primirio loptu prsima i iz prve je pospremio u suparničku mrežu.

U prvom subotnjem dvoboju nogometaši Lensa i Nantesa su odigrali 2-2 iako je domaćin od 19. minute imao igrača manje.

U nedjelju će igrati Troyes - Lille, Brest - Clermont, Lorient - Reims, Monaco - Angers, Montpellier - Metz, Bordeaux - Nica i Marseille - Lyon.

Ligue 1, 35. kolo:

Rennes - St. Etienne 2-0 (Majer 41, 84)

Lens - Nantes 2-2 (David Costa 67, Kalimuendo-Muinga 81-11m / Simon 8, 32)

Petak:

Strasbourg - PSG 3-3 (Gameiro 2, Verratti 75-ag, Caci 90+2 / Mbappé 23, 68, Hakimi 64)