spust

Fantastičan rezultat Elvedine Muzaferije: Bh. skijašica osvojila 4. mjesto, postolje joj izmaklo za 11 stotinki

Piše desk  /  17.02.2024., 11:49h

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija napravila je veliki uspjeh u Svjetskom kupu.

Danas je u švicarskoj Crans Montani ostvarila najbolji rezultat u povijesti bh. skijanja osvojivši 4. mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06!

Najbolje danas su bile Talijanke. Marta Bassino je slavial s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone s 54 stotinke zaostatka. Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, a Muzaferiji je podij izmakao za samo 11 stotinki.

Muzaferija će nakon današnjeg uspjeha biti među 25 najboljih spustašica svijeta, što znači da će nastupiti i na završnom natjecanju u Saalbachu.

23. travanj 2024 19:28