za LASK iz Linza

Fantastičan debi mladog Hajdukovog napadača: U razmaku od 12 minuta sprašio hat-trick!

Toni RaspudićPiše Toni Raspudić  /  16.07.2022., 20:35h

Marin Ljubičić je upisao debitantski nastup za LASK iz Linza. Postigao je tri pogotka.

U prvoj natjecateljskoj utakmici za LASK Linz, u koji je nedavno došao na posudbu iz Hajduka, Marin Ljubičić postigao je hat-trick.

U utakmici Austrijskog kupa LASK je gostovao kod niželigaša Schwaza koji je već u prvoj minuti šokirao goste, prenosi Gol.hr.

Schwaz je poveo u prvom napadu, ali kasnije se LASK zahuktao i do vrha napunio njihovu mrežu (završilo je 1:9).

Ljubičić je u 44. minuti pogodio za 1:3, a početkom nastavka još se dvaput upisao u strijelce, u 54. i 56. minuti.

LASK je tako uspješno otvorio novu sezonu, a nakon Kupa idući vikend ga čeka i prvenstvo gdje će u prvom kolu biti domaćini Austriji Klagenfurt.

LASK Linz ima opciju otkupa Ljubičićevog ugovora od Hajduka

Što se Ljubičića tiče, on je nedavno došao u LASK na posudbu iz Hajduka čija je struka procijenila da je za 20-godišnjeg napadača bolje da ode negdje gdje će imati redovitu i veliku minutažu nego da ostane na Poljudu gdje su u napadačkoj hijerarhiji ispred njega osim nedodirljivog Marka Livaje i Nikola Kalinić i Jan Mlakar.

U ugovor o posudbi ugrađena je i otkupna klauzula koja iznosi 2.400.000 eura. Iznos je koji će Austrijanci na proljeće iduće godine morati platiti Splićanima ukoliko budu zadovoljni s Ljubičićevim učinkom.

20. travanj 2024 04:20