hrvatski tenisač

Evo koliko je Čilić napredovao i zaradio pobjedom protiv Rubljova

Piše desk  /  01.06.2022., 21:37h

Marin Čilić je s 3:2 u setovima u četvrtfinalu Roland Garrosa porazio Rusa Andreja Rubljova, sedmog tenisača svijeta. Čilić je prvi set izgubio sa 7:5, ali Rubljov početnu prednost nije uspio kapitalizirati te je presudio tie-break u zadnjem setu, gdje je Čilić bio vrlo uvjerljiv.

U polufinalu će naš 33-godišnji tenisač čekati boljeg iz večerašnjeg ogleda Norvežanina Caspera Ruuda i Danca Holgera Runea, prenosi Index.

Čiliću je ovo najbolji rezultat karijere na Roland Garrosu, gdje je prethodno dva puta gubio u četvrtfinalima. Ova pobjeda već mu garantira skok od dva mjesta na ATP ljestvici, pa će tako nakon turnira u najgorem slučaju biti 17. igrač svijeta. Plasmanom u polufinale osigurao je i nagradu od 642 tisuće dolara. Pobjednik će dobiti 2.4 milijuna, a drugi finalist upola manje.

02. svibanj 2024 05:44