2. bundesliga

Dan za pamćenje u njemačkoj 2. ligi: U 3 susreta pala 23 gola

Piše desk  /  12.11.2022., 15:37h

U drugoj njemačkoj ligi danas su odigrane tri utakmice 17. kola i sve tri završile su s nevjerojatnim brojem golova. Na susretima Heidenheima i Regensburga, Karlsruhea i St. Paulija te HSV-a i Sandhausena pala su ukupno 23 gola uz bizaran prosjek od 7.6 golova po susretu.

Heidenheim je u neviđenoj drami pobijedio Regensburg 5:4 iako je u 90. minuti rezultat bio 4:3. Gosti su poveli u 14. minuti golom Owusua, ali su domaćini već do 36. okrenuli preko Kleindeinsta i Becka. Kleindienst je u 39. povisio na 3:1, ali su se gosti vratili preko Makridisa u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena i onda izjednačili u 55. preko Shipnoskog.

Beck je u 76. minuti u vodstvo vratio domaćine koji su čuvali prednost do druge minute sudačke nadoknade kad im je za 4:4 zabio Yildirim. Ipak, Heidenheim je došao do sva tri gola nakon što je Schimmer u četvrtoj minuti sudačke nadoknade glavom skrenuo centaršut u gol za 5:4.

Drama je bila i u Karlsruheu, u kojem je gostovao St. Pauli. Karlsruhe je poveo 2:0 golovima u 12. i 16. minuti, Eggestein je smanjio u 24., a Schleusner je u 31. povisio na 3:1. No gosti su se do poluvremena potpuno vratili još jednim golom Eggesteina u 35. te golom Smitha dvije minute prije odmora.

Kaufmann je u 50. pogodio za 4:3, osam minuta kasnije Daschner je izjednačio na 4:4 i teško je objasniti kako je do kraja ostalo na "samo" osam postignutih golova. HSV se namučio s davljenikom Sandhausenom, ali je pobijedio 4:2.

HSV je u vodstvo došao u 27. minuti preko Glatzela, Soukou je u 50. zabio za 1:1, a HSV je ponovo poveo u 56. golom Reisa. Uporni Sandhausen opet je izjednačio u 68. minuti, ali je Žirov šest minuta kasnije zabio autogol, a pobjedu HSV-a potvrdio je Glatzel deset minuta prije kraja. Mario Vušković nije bio u sastavu HSV-a zbog, kako je navedeno, privatnih razloga.