premijer liga bih

Čestitamo prvacima! Zrinjski u Mostaru deklasirao prvog pratitelja i otišao na +19

Piše t.r.  /  02.04.2022., 19:04h
Nogometaši Zrinjskog upisali su 14. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Plemići su na Stadionu pod Bijelim Brijegom s visokih 5:0 razbili prvog pratitelja Tuzla City i pobjegli na velikih 19 bodova prednosti.

Prvi gol viđen je u 33. minuti. Tičinović je pobjegao odbrani gostiju, primio loptu i rutinski matirao Brajlovića za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu počela je padati jaka kiša u Mostaru, ali počeli su padati i golovi Zrinjskog.

U 50. minuti Bilbija lijepo glavom pogađa za 2:0, a 10 minuta kasnije nevjerojatni napadač Zrinjskog zabija i svoj 26. gol u sezoni.

U 72. minuti. Bilbija je upisao asistenciju, a Šipovac zakucao loptu u mrežu za 4:0, dokje Jukić u 81. minuti pravom majstorijom sjajno pogodio za 5:0 što je bio konačan rezultat utakmice.

U ostalim današnjim susretima Radnik je pobijedio Slobodu s 2:1, Rudar i Borac su odigrali 2:2, a Leotar i Sarajevo 1:1.