nba

Bogdanović sjajan u pobjedi Utaha kod Dallasa u prvoj utakmici play-offa

Piše hina  /  16.04.2022., 22:36h
Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu za Utah Jazz koji je u prvoj utakmici ovogodišnjeg doigravanja u NBA ligi kao gost svladao Dallas Maverickse s 99:93. Bogdanović je za 40:09 minuta provedenih u igri ubacio 26 koševa (šut za dva 9-14, trica 2-6, slobodna bacanja 2-2) uz pet skokova, četiri asistencije i jednu osvojenu loptu.

Hrvatski je reprezentativac briljirao u prvom poluvremenu kada je ubacio 20 od svojih 26 poena te bio najzaslužniji što je Jazz na odmor otišao s prednosti 45:43 iako je većim dijelom te dionice igre bio u zaostatku. U nastavku je utakmicu u svoje ruke preuzeo Donovan Mitchell koji je 30 od svojih ukupno 32 ubačaja postigao upravo u drugom poluvremenu.

Uz Bogdanovića i Mitchella istaknuo se i Rudy Gobert sa 17 skokova, dok je ključnu tricu za prednost 95-91 na ulasku u posljednju minutu pogodio Royce O'Neale, a to su mu ujedno bili i jedini poeni. Kod Mavsa koji su igrali bez svog najboljeg igrača Luke Dončića zbog ozljede lista najučinkovitiji su bili Jalen Brunson s 24 i Spencer Dinwiddie s 22 ubačaja.

Jazz je tako poveo s 1:0 u pobjedama u seriji koja se igra na četiri pobjede. Ovi suparnici drugu će utakmicu igrati za dva dana također u Dallasu.

20. travanj 2024 10:48