bundesliga

Bayern pobijedio Borussiju u Dortmundu i izdvojio se na vrhu

Piše desk  /  04.12.2021., 22:08h
U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3-2 i izvojio se na vrhu ljestvice.

Dortmund je poveo već u petoj minuti preko Juliana Brandta na lijepu asistenciju Bellinghama, no gosti su do kraja prvog poluvremena okrenuli rezultat. Prvo je Robert Lewandowski pogodio u devetoj minuti nakon velike greške Hummelsa, da bi Kingsley Coman u 44. minuti zabio za 2:1.

Erling Haland poravnao je na 2:2 lijepim udarcem u 48. minuti, no pola sata kasnije tragičar je ponovo bio Mats Hummels. Skrivio je jedanaesterac igravši rukom, a Felix Zwayer dosudio ga je nakon pregleda snimke. Lewandowski ga je realizirao i svojim drugim golom na utakmici donio pobjedu Bayernu. Josip Stanišić zbog ozljede nije konkurirao za nastup kod Bavaraca, dok je Marin Pongračić susret odgledao s Dortmundove klupe.

20. travanj 2024 09:23