la liga

Atleticu madridski derbi: Vrsaljku 90 minuta, Modriću 23, Real bez šampionskog špalira

Piše desk  /  09.05.2022., 07:06h
U madridskom derbiju, ogledu 35. kola španjolske La Lige, nogometaši Atletica su pred svojim navijačima svladali prvaka Real s 1-0.

Ne samo da je Atletico pobijedio gradskog rivala već je ovom pobjedom došao vrlo blizu osiguravanja Lige prvaka iduće sezone. Matematički se još može okrenuti situacija, ali za Atletico lijepo izgleda šest bodova viška u odnosu na petoplasirani Betis.

Igrači Atletica odbili su napraviti špalir u čast novog prvaka Reala, već su goste počastili pogotkom Carrasca u 40. minuti s bijele točke koji je odlučio pobjednika ovog susreta.

Cijelu utakmicu za Atletico je odigrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko, dok je za Real od 67. minute zaigrao Luka Modrić. Trener Carlo Ancelotti ostavio je na početku susreta na klupi Modrića, Karima Benzemu, Viniciusa Juniora i Thibauta Courtoisa.

Ranije su tijekom nedjelje sve tri utakmice ovog kola završavale bez pobjednika.

La Liga, 35. kolo:

Atletico - Real Madrid 1-0 (Carrasco 40-11m)

Espanyol - Osasuna 1-1 (Nico Melamed 67 / Kike Barja 42)

Getafe - Rayo Vallecano 0-0

Villarreal - Sevilla 1-1 (Lo Celso 86 / Kounde 90+5)

Subota:

Mallorca - Granada 2-6 (Sevilla 28, Raillo 58 / Suarez 6, Escudero 46, Puertas 55, Molina 69, 90, Uzuni 78)

Athletic - Valencia 0-0

Celta - Alaves 4-0 (Galhardo 6, Iago Aspas 34, 66, Navarro 57-ag)

Cadiz - Elche 3-0 (Negredo 80, Sobrino 83, Lozano 90+3)

Betis - Barcelona 1-2 (Bartra 79 / Fati 76, Alba 90+4)